GARMIN PREDATOR CUP 2023 TRIUMFĒ “TEAM ASAKAINIE”

Pēc divu dienu emocijām bagātām un spriedzes pilnām sacensību dienām 174 sportistu konkurencē Garmin Predator Cup 2023 (GPC 2023) triumfēja Team Asakainie – Oto Marinaki un Aleksis Švarnovičs, kas ar iespaidīgu rezultātu par 124 punktiem apsteidza 2. vietas ieguvējus – Fish Hunters – Guntaru Ločmani un Ruslanu Semjonovu, bet trešo vietu izcīnīja pērnā gada otrās vietas ieguvēji Ar Makšķeri/Makskerlietas.lv – Toms Klabis un Jānis Zariņš. Tādējādi turnīra uzvarētāji tika pie turnīra galvenās balvas 30 000 EUR vērtībā – Vizion alumīnija laivas.

GPC 2023 norisinājās 19. un 20. augustā kļuva par visu laiku lielākajām makšķerēšanas sacensībām Baltijā, pulcējot 87 ekipāžas no Latvijas, Lietuvas un Ukrainas. Dalībnieki sacentās, makšķerējot 3 garākās līdakas, zandartus un asarus Daugavā, Ķīšezerā, Lielajā un Mazajā Baltezerā, Juglas ezerā, Lielupē un citos Pierīgas ūdeņos. Sacīkstes tika atklātas ar pērkona negaisu un krāšņu dalībnieku laivu parādi Rīgas pilsētas kanālā piektdienas pievakarē.

Pēc pirmās sacensību dienas pirmās trīs vietas ieņēma Team Asakainie (Oto Marinaki, Aleksis Švarnovičs), Fish Hunters (Guntars Ločmans, Ruslans Semjonovs), S&D Fishing Team (Sergejs Bibičevs, Dmitrijs Apolonovs). Pirmo divu vietu ieguvējiem arī otrajā dienā izdevās savu pozīciju noturēt ar ļoti stabilu sniegumu, turklāt dienas vidū, kad Team Asakainie tikai pie otrās metrīgās līdakas (109cm un 110cm), sāncenšiem izkustināt viņu pozīcijas kļuva ļoti sarežģīti. Divu dienu laikā nevienai citai ekipāžai neizdevās noķert nevienu līdaku, kura pārsniegtu metra atzīmi. Sacensību garāko asari (44cm) noķēra trešās vietas ieguvēji Ar makšķeri/Makskerlietas.lv – Toms Klabis un Jānis Zariņš, bet garākais zandarts (74cm) – pērnā gada trešās vietas ieguvējiem ekipāžai Lucky John – Ruslanam Baranovam un Aleksandram Zareckim, kas šī gada sacensībās palika 17. vietā. Ar sacensību rezultātiem iespējams iepazīties saitē – https://ej.uz/GPC2023.

Turnīra uzvarētājiem šogad balvā tika ekskluzīva VIZION 440 RS alumīnija laiva, aprīkota ar YAMAHA 50hp iekšdedzes dzinēju, GARMIN ECHOMAP™ Ultra 102sv eholoti un GARMIelektromotoru Force® Trolling Motor (57”), kā arī laivas piekabi TIKI. Galvenās balvas vērtība – 30 000 EUR.

Sacensības organizē Latvijas Makšķerēšanas sporta federācija. Ģenerālsponsors – GARMIN. Galvenie atbalstītāji – VIZION, YAMAHA, Eholotes.eu, BTA, Salmo un Rīgas Brīvosta

Plašāku informāciju par GARMIN Predator Cup var atrast arī sociālo tīklu kontos @garminpredatorcup.

Šī gada oktobrī Rīgā notiks arī Pasaules čempionāts spiningošanā no laivām.